Aktualności

Farma wiatrowa WKN „Looft II” oddana do eksploatacji

Farma wiatrowa WKN „Looft II” oddana do eksploatacji

Przekazanie farmy wiatrowej „pod klucz” spółce CEE

Po uruchomieniu, Grupa WKN z Husum terminowo przekazała farmę wiatrową „Looft II” do CEE, spółki inwestycyjnej z Hamburga. CEE należy do Lampe Equity Management (Grupa LEM), spółki zależnej Bankhaus Lampe.

Projekt w regionie Szlezwik-Holsztyn – „Looft II” w powiecie Steinburg składa się z czterech, wzniesionych już, turbin wiatrowych. Dwie z nich to Vestas V112 o mocy zainstalowanej 3,075 MW i wysokości piasty 94 m, a kolejne dwie to Vestas V90, każda o mocy zainstalowanej 2,0 MW i wysokości piasty 105 m. Uruchomienie farmy wiatrowej odbyło się pod koniec maja w planowym terminie. Farma wiatrowa zasila sieć 110 kV poprzez stację transformatorową.

Oczekiwana roczna produkcja energii dla tej farmy wiatrowej, o całkowitej mocy nominalnej 10,15 MW, wynosi około 26 mln kilowatogodzin. Farma wiatrowa opracowana przez WKN już teraz zapewnia przyjazną dla środowiska energię dla około 7500 gospodarstw domowych w Szlezwiku-Holsztynie.

Dr Jürgen Dambrowski, CFO WKN AG: „Nasza pierwsza współpraca z CEE ułożyła się bardzo dobrze. Czekamy na dalsze wspólne projekty”. Detlef Schreiber, Dyrektor Zarządzający LEM potwierdza: „W międzyczasie CEE stał się jednym z najważniejszych niezależnych producentów energii zielonej. Aby kontynuować ten sukces jesteśmy w potrzebie wiarygodnych partnerów, takich jak WKN.”

Posted on